/ by /   Nábytek na míru / 0 comments

Výhody nábytku na míru

Sériová výroba – velká a poměrně rychle dostupná nabídka s co možná nejnižší výrobní cenou. Dříve člověka hodně lákala a nutno říci, že především nízké ceny lákají dodnes. Přesto ti z nás, kterým záleží na tom, v jakém prostoru se pohybujeme a kde žijeme, se začínáme znovu vracet k výrobě nábytku “na míru”. Opět přichází čas, kdy začínáme více inklinovat ke starému dobrému řemeslu – k truhlařině, k čalounictví, ke kovářům a dalším lidem, kteří dokáží svýma vlastníma rukama stvořit nádherný a originální solitér. Proč?

.

1) Aktuální trend “home made”

Jedním z důvodů pro návrat k truhlařině je chtě nechtě skutečnost, že se dnes obecně zvyšuje poptávka po rukodělných výrobcích. Mít ve svém vlastnictví jakoukoliv ruční tvorbu je dnes “IN”. Říká se, že ruční výroba, za kterou stojí konkrétní člověk (jeho pot a čas), s nímž se navíc můžeme reálně setkat, dodává koncovým výrobkům duši, nový rozměr a ten správný punc jakkosti a mnohem vyšší hodnoty než jakou má sériově vyráběné zboží. Tzv. “zboží s příběhem” má své kouzlo a toto kouzlo nás všechny tak nějak přirozeně vábí.

.

2) Bezlimitní originalita

Lidé dnes už nehledí jen na nízkou cenu, ale mají ve stále se rozšiřující nabídce potřebu si vybírat. Čím více jim ukážete možností, tím více možností chtějí a hledají. A netýká se to pouze výběru použitých dekorů a materiálů. Inspirace je všude kolem nás. Samozřejmě i svoboda má své limity a fyzikální zákony nelze oklamat. Nicméně i když Vám asi nikdo nevyrobí z laminátu skříň ve tvaru diskokoule, je stále lepší investovat do nábytku na míru vyhovujícímu Vašim potřebám a estetickému cítění, než se neustále smiřovat s levnějším, ale fádním a prostorově neuspokojivým řešením.

.

3) Možnost být “jiní”

Jako dětem nám leckdo radil “nevybočuj z řady”. Lidé v dnešní době ale mají potřebu se odlišit. Nechtějí být jen jedni z mnoha a nechtějí mít ani věci, které vidíte ve všech domácnostech. Často naši klienti přicházejí s prosbou vytvoření interiéru vyvolávajícího “wow” efekt u příchozích návštěv. Řešení na míru umožňuje uspokojit naši touhu po originálních, přímo pro nás stvořených, neokoukaných kusech nábytku a zaujmout okolí. (Není na tom nic špatného.)

.

4) Maximální využití prostoru

V dnešní době se velmi často klienti potýkají s nedostatkem úložných prostor nebo řeší obecně problém s nedostatkem místa na veškeré vybavení, které jim v interiéru nesmí chybět. V druhé řadě pak samozřejmě stojí nejrůznější atypické části prostorů, kam je mnohdy téměř nemožné včlenit jakýkoliv typizovaný nábytek nebo doplněk, který se na trhu objevuje. Ve všech takových případech nám může nábytek na míru významně usnadnit řešení. Díky specifické výrobě nábytku můžeme docílit jak uspokojení našich potřeb na velké množství úložných prostor, tak můžeme i libovolně volit vnitřní rozměry nábytku dle našich individuálních potřeb a využitelnosti.


Leave a Reply